فصلنامه خاطرات سیاسی

کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد.

image_pdfنسخه pdfimage_printنسخه چاپی

  • اتفاقی که در دوم خرداد افتاد این بود که بخش وسیعی از نخبگان، تحصیل کردگان، روشنفکران، اصلاح طلبان و در رأس آنها دانشجویان فعال در حوزه های مختلف سیاسی و اجتماعی به این نتیجه رسیدند که مطالبات انباشته خود را باید به نوعی متبلور کنند.
  • پس از پیروزی جنبش اصلاح طلبی و انتخاب آقای خاتمی، فضای جدیدی در دانشگاه ها و مراکز علمی و فرهنگی کشور پدید آمد. در این فضا، هم روزنامه ها و نشریات و به طور کلی فعالان سیاسی و اجتماعی حیات جدیدی پیدا کردند و هم از نظر کمی و کیفی رشد کردند و به ویژه در دانشگاه ها فضای جدیدی برای فعالیت های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی دانشجویان ایجاد شد.
  • در تهران به خوابگاه دانشجویان حمله شده بود اما در تبریز به خود دانشگاه و ساختمان مرکزی آن حمله شد!
  • مساله گروه های فشار در پهنه سیاست ایران یک معما است که درعین سادگی، پیچیده هم است. این گروه های فشار قطعا سازماندهی خاص خود را دارند و ممکن است هماهنگی با نهادهای رسمی جامعه داشته باشند و حمایت هایی از سوی جایی یا کسی شده باشند.
  • افرادی که وارد دانشگاه شدند، از آسمان که نیامده بودند؛ از همان مردمی بودند که در آن شهر زندگی می کردند و باورهای خاصی داشتند که مخالف دیدگاه دانشجویان بود. ولی آیا حق این را داشتند که دانشجویان و مخالفان خود را مورد ضرب و شتم قرار دهند؟

 

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید